Konkurs dla uczniów szkół podstawowych: „ Niemcy-nasz zachodni sąsiad”

Jesteś tu: » Strona główna » Konkurs dla uczniów szkół podstawowych: „ Niemcy-nasz zachodni sąsiad”

Konkurs dla uczniów szkół podstawowych: „ Niemcy-nasz zachodni sąsiad”

3 czerwca 2014r. gościliśmy w naszej szkole uczniów z PSP nr 1 i PSP nr5 w Ostrowcu Św. Wzięli oni udział w konkursie: Niemcy- nasz sąsiad” .

Konkurs został przeprowadzony w oparciu o formułę teleturnieju: „Jeden z dziesięciu”.  I tak przybyli do nas z PSP nr5: Martyna Góra, Natalia Choda, Julia Kwiecień, Marysia  Kwiatkowska, Gabriela Krycia, Kewin Soboń, Daniel Walczyk oraz Kacper Stefański. Wszyscy są uczniami  dopiero piątej klasy! Z PSP nr 1 mieliśmy przyjemność gościć: Agnieszkę Jezierską, Krzysztofa Żułtka, Patrycję Wójcik, Kasię Kostuchę, Krzysztofa Broćka oraz Paulę Pytlakowską, uczniów klas szóstych.

Wszyscy uczestnicy wykazali się imponującą wiedzą o naszym zachodnim sąsiedzie.

 Jednak , jak to w konkursach bywa, musieliśmy wyłonić zwycięzców. I tak zostali nimi:

I miejsce : Agnieszka  Jezierska PSP nr 1

II miejsce : Krzysztof Żułtek PSP nr1

II miejsce: Patrycja Wójcik PSP nr1

Zwycięzcom gratulowała i wszystkim uczestnikom dziękowała pani dyrektor Renata Olszańska wraz z organizatorem  konkursu: panią Ewą Stasiak- Korpak. Uczniów wspaniale przygotowały panie: Renata Kudełko z PSP nr 5 oraz Donata Praszyńska z PSP nr1. Dziękujemy im bardzo za trud i entuzjazm włożony w propagowanie wśród uczniów wiedzy o naszym zachodnim sąsiedzie.

Tradycję propagowania wiedzy o niemieckim obszarze językowym będziemy kontynuować również w przyszłości. A zatem do zobaczenia w następnej edycji konkursu!