„Żyj zdrowo na sportowo”

Jesteś tu: » Strona główna » „Żyj zdrowo na sportowo”

„Żyj zdrowo na sportowo”

30 maja uczniowie naszego gimnazjum brali udział w imprezie sportowo- rekreacyjnej z okazji Dnia Dziecka pod nazwą „Żyj zdrowo na sportowo”. Podczas tej  zabawy rozegrane zostały finałowe mecze Turnieju Piłki Nożnej dziewcząt klas pierwszych oraz Międzyklasowego Turnieju Piłki Siatkowej. Eliminacje trwały już od kwietnia br., podczas których reprezentacje klas rywalizowały ze sobą o wejście do finału.  Aktywnym udziałem w sędziowaniu meczy i przygotowaniu imprezy wykazali się uczniowie kl. IIc i IId realizujący projekt z wychowania fizycznego pod opieką p. Joanny Pacholczak. Dzięki gościnności p. dyrektora III L.O. nasi uczniowie grali i bawili się na hali sportowej tego liceum, co sprawiło wszystkim  nie lada frajdę ;) Jako pierwszy odbył się mecz piłki nożnej. Sędzią głównym tego spotkania był p. Mariusz Korbecki. Bezkonkurencyjne okazały się  dziewczęta z klasy If pod opieką p. Anny Bochenek wygrywając z koleżankami z kl. Id 6:0. Mimo przegranej musimy docenić i pochwalić postawę i sportowe zachowanie dziewczynek z kl. Id, które przez cały czas trwania turnieju świetnie radziły sobie na boisku.

Kolejną atrakcją były mecze piłki siatkowej pomiędzy klasami: IIIc, IIc i If (systemem „każdy z każdym”, które sędziowała p. Monika Kowalska. Wynikiem tej rywalizacji było I miejsce w Mistrzostwach Szkoły w Piłce Siatkowej klasy IIIc, drugie miejsce kl. IIc i zaszczytne trzecie miejsce w szkole zajęła kl. If. W czasie rozgrywania wszystkich meczy na bocznym boisku odbywały się konkursy zręcznościowe, które cieszyły się ogromną popularnością. Młodzież mogła zmierzyć się w następujących rywalizacjach: skoki na skakance, hula- hop, żonglerka (piłka nożna), odbicia piłki siatkowej, pompki na czas. Uczniowie realizujący projekt sędziowali te konkurencje oraz wyłonili zwycięzców, i tak na skakance mistrzynią szkoły została Wiktoria Górczyńska- If, hula- hop do perfekcji opanowała Ania Szafraniec- IIIc, najwięcej odbić piłką siatkową wykonał Krzysztof Karbowniczek- IIIe , mistrzem w żonglowaniu piłką nożną został Filip Lipka- IIIc, natomiast najwięcej pompek w ciągu 30 sekund wykonał Adrian  Kwapisz- IIIe.  Wyróżnienie za odwagę i bardzo dobry wynik (lepszy nawet od niektórych chłopców ;) w wykonywaniu pompek otrzymała Aleksandra Kępa z kl. If .

 W przerwach pomiędzy setami dziewczęta z klasy III c tańczyły ze wszystkimi  uczestnikami Zumbę- swój talent w ten sposób odkryło wielu chłopców!!!

         Zakończeniem tej wspaniałej zabawy było wręczenie przez panią dyrektor Renatę Olszańską dyplomów i nagród rzeczowych- ufundowanych przez Radę Rodziców PG 1 oraz Fitness Klub Centrum, gratulacje od organizatorów oraz dyrektora III L. O. Roberta Wardy. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.