UNSERE IMBISSSTUBE- NASZE GRILLOWANIE PO NIEMIECKU

Jesteś tu: » Strona główna » UNSERE IMBISSSTUBE- NASZE GRILLOWANIE PO NIEMIECKU

UNSERE IMBISSSTUBE- NASZE GRILLOWANIE PO NIEMIECKU

6 kwietnia 2017r. uczniowie naszego gimnazjum  poznający tajniki języka niemieckiego  za wiedzą i podpowiedzią p. Ewy Stasiak-Korpak , ich przewodniczką po Niemczech, wzięli udział w projekcie: " UnsereImbissstube- nasze grillowanie po niemiecku".

Szczegółowej degustacji poddane zostały serwowane przez mistrzów grilla każdej z  ośmiu grup: Bratwursty( białe kiełbaski), Rindswursty ( kiełbaski bardziej , w naszym polskim stylu), a także słynne frankfurterki. I to wszystko w zestawie z odrobiną ketchup'u Heinza, majonezu Hellmann's tudzież musztardy bawarskiej i sosu Currywurst.

Niesłabnącym powodzeniem cieszył się także  podpiekany chlebek, a dla bardziej wymagających chrupiące bułeczki. Apetyt wszystkim dopisywał, zaś zapach roznosił się i kusił w całej szkole.

Skusiliśmy wielu, również dyrekcję i nauczycieli naszego gimnazjum , którzy  swoją obecnością uświetnili nasze kulinarne przedsięwzięcie.

Miłe wspomnienia pozostaną na długo i już stały się inspiracją do kolejnych kulinarnych wyzwań kuchni niemieckiej dla naszych uczniów.

Atmosferę tego dnia oddaje galeria zdjęć. Zapraszamy!