WEIHNACHTEN STEHT VOR DER TÜR - spotkanie bożonarodzeniowe dla szóstoklasistów

Jesteś tu: » Strona główna » WEIHNACHTEN STEHT VOR DER TÜR - spotkanie bożonarodzeniowe dla szóstoklasistów

WEIHNACHTEN STEHT VOR DER TÜR - spotkanie bożonarodzeniowe dla szóstoklasistów

19 grudnia 2013r. odbyło się w naszej szkole spotkanie bożonarodzeniowe dla szóstoklasistów przygotowane przez nauczyciela języka niemieckiego , panią Ewę Stasiak-Korpak.

 Odwiedzili nas uczniowie z PSP nr 1, PSP nr 4 oraz PSP nr5 w Ostrowcu Św. W ciepłej, świątecznej atmosferze zaproszeni goście mogli zapoznać się ze zwyczajami bożonarodzeniowymi naszych zachodnich sąsiadów. Karolina Czarnecka  i Patrycja Pęczak , uczennice kl. 3a opowiadały o symbolach świąt Bożego Narodzenia w Niemczech , jarmarkach bożonarodzeniowych jak również o świątecznych potrawach serwowanych na niemieckich stołach. Spotkanie uświetniły  Zosia Karbowniczek, Klaudia Kosno z kl. 3b oraz  Weronika Kamińska i Agata Gierczak z kl. 1e, które zaśpiewały piosenki o Św. Mikołaju w języku niemieckim. Nasi goście  z kolei wzięli udział w konkursach . Ten,  na najładniej udekorowany piernik,  wzbudził najwięcej emocji! Wszystkie pierniki były piękne, ale zwycięzcą okazał się piernik uczniów ze szkoły nr 4. Brawo! Przeżyliśmy również nieoczekiwaną wizytę Św. Mikołaja, który z wdziękiem  danym tylko Św. Mikołajom, rozdawał słodkości  ukryte w wielkim worze.

Nad oprawą muzyczną nieustannie czuwał Mateusz Pawlicki z kl.3a. Pierniki dla gości piekli nasi uczniowie. Prezentacje i dekoracje były również ich dziełem. Brawo również dla nich! Spotkanie zakończył chór szkolny niezwykle pięknym wykonaniem kolędy „ Cicha noc”. 

Było nam bardzo miło gościć szóstoklasistów ostrowieckich szkół. Zapraszamy w przyszłym roku!

Obejrzyjcie galerię zdjęć ze spotkania.